Aşil Tendomu tedavisinde manyetik takılar

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_title hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” content_align=”left” size=”1″ font_size=”” line_height=”” letter_spacing=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_top_mobile=”” margin_bottom_mobile=”” text_color=”” style_type=”default” sep_color=””]

Aşil Tendomu tedavisinde mıknatıslı takılar

[/fusion_title][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Aşil tendonu iltihabı için mıknatıslı takılar

Addan Wolfgang W. bir çatı ustası. Merdivenden bir aşağı bir yu­karı inip duruyor her gün; üstelik bir günde defalarca; bazen kat kat yukarılara çıkması gerekiyor; tüm bunlar 47 yaşındaki usta­nın işinin bir parçası. Yirmi yıl boyunca herşey yolundaydı, ne var ki on yıl önce büyük olasılıkla sürekli aşırı esnemeden dolayı aşil tendonuyla ilgili sorunlar ortaya çıkmaya başladı. İltihap şişme yapan bölgedeki kızarıklıkla belirgin bir şekilde görülüyor­du; tabii ki korkunç ağrılara da neden oluyordu. O ana kadar Aşil tendonu tedavisini bilmiyordu.

Wolfgang yılda bu türden üç ila dört kez ortaya çıkan iltahaplanmayla yaşamak zorundaydı. Bu acıları ancak güçlü ilaçlar kullanarak atlatabildi. Bu ilaçlarsa yan etkileri nedeniyle mide sorunlarına, hatta dirençli bir gastrite yol açmıştı. Son dört yılda aşil tendonu Wolfgang’ın zorunluluklardan kaynaklanan sorum­suzca muamelesine karşı çok yoğun bir şekilde tepki göstermeye başladı. Her seferinde doktoru ona dört haftaya varan raporlar yazmak zorunda kaldı.

Derken, 2009 yılının temmuz ayında Wolfgang’ın karısı mık­natıslı takılarla tanışır ve inanılmaz deneyimler yaşar. “Sen de bir kere denesene”, diye önerir kocasına. Şüpheci Wolfgang gerçi “saçmalık bunlar”, demez, ama bakışlarının da ele verdiği üzere, bu konuyu uzun uzun düşünür. Günün birinde yine de deneme­ye karar verir ve bir mıknatıslı aksesuarı ağrıyan yerine yerleştirir.

Etki Wolfgang’ı haklı çıkarır gibidir: Ağrı gece kasıklarına kadar yükselir. Wolfgang mıknatıslı aksesuarı tekrar çıkarır, ama ertesi gün doktoruna gider, vücudunun gösterdiği tepkiyi anlatmak için. Doktorsa bu ilk ağızdaki kötüleşme diye adlandırdığı olgudan ötü­rü şaşırmaz, aksine: Ona bu uygulamaya devam etmesini önerir. Manyetik takılar faydasını zamanla gösterir.

Wolfgang doktorunun önerisine uyar ve iki sonrasında ağrıları azalmaya başlar ve şiş de iner. İki hafta sonrasında Wolfgang ar­tık yine normal bir şekilde yürüyebilmektedir ve bir hafta sonrasındaysa ağrılar tümüyle yok olur . Bu durumdan manyetik bileklik fiyatlarını araştırmaya başlar ve energetix ürünleri ile tanışır.

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”double solid” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”” bottom_margin=”” border_size=”5″ icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Energetix manyetik takıların faydaları sonrasında,

Wolfgang vücudunu öncesine oranla çok daha fazla zorluyor olsa da aşil tendonu iki yıldır onu rahatsız etmemektedir. Artık kendi şirketi var ve işleri yoğunlaştı; tabii ki tüm gün sürekli bir aşağı bir yukarı geziniyor merdiven üzerinde. Şüpheci Wolfgang’dan inanmış bir mıknatıslı takı hayranı oluverdi. Energetix manyetik aksesuarlarını her gün kullanıyor artık.

Muayenehaneden deneyimler

İlk ağızdaki kötüleşmeleri homeopatiden ve diğer alternatif te­rapi yöntemlerinden, örneğin geleneksel Çin tibbından biliyo­ruz. Vücut “tıp “tan şu baskın sinyali alır: Bana yardım et! İçindeki düşmana karşı birşeyler yap, savaşçılarını gönder içine girenlerle savaşmaları için. Bu olgu arada sırada mıknatıs gücünden yarar­lanıldığında da kendini gösterebilir.

Aşil tendonu iltihabının mıknatıslı takı yardımıyla iyileştirilmesi­ne yönelik pek çok açıklama yaklaşımı mevcuttur. Yaşın artma­sıyla tendonun (kirişin) kan akışı giderek azalma gösterir ve lifler yıpranmaya başlar. Bunun sonucu olarak kiriş giderek hassaslaşır. Mıknatıs gücünün kan akışını harekete geçirici etkisi bu gelişme­ye karşı etkili olabilir. Mıknatıslı takının iltihap önleyici etkisi de bu duruma bir açıklama olabilir. Öte yandansa metabolizmanın bir arızası tendonun dokunun kronik olarak aşınmasına neden olabilecek yağ ve kristal biriktirmiş olabilir. Pek çok vakada energetix mık­natıslı takı kullanmanın rayından çıkmış metabolizmayı yeniden normal hale getirebildiğini gözlemleyebildik.

Dr. Verena B. Nihayet Sağlıklıyım.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
error: Content is protected !!