Bel fıtığı tedavi yöntemleri

Bel fıtığı ilk önce bel bölgesi ve bacak kasılmaları ile kendini gösterir. Bel fıtığı ağrıları omur diskinin içerisinde yer alan nükleus pulpozus denilen jölemsi kıvamındaki yapıdan salgılanması ile oluşmaktadır.

Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

Bel fıtığı ağrıları bel ve bacak bölgesinde oluşumu ile başlar.Bel ve bacaktaki kasılmalar ile başlar ve tek taraflı olarak sol veya sağ bacakta kendini gösterir.Bu son derece şiddetli ağrılardan kurtulmak için ameliyat kararı vermeden önce alternatif tıb yöntemlerini incelemenizi öneririz.

Bel fıtığı sonucu olulan ve Skolyoz da denilen bel omurunun eğilmesi sık rastlanan bir şikayettir. Bel fıtığı ağrıları farklı evrelerde şiddetleri değişebilmektedir. Bel fıtığı bazı derecelerinde bacak kaslarında erime, incelme meydana gelebilmektedir.

Bel Fıtığında Tanı Nasıl Konur?

Bel fıtığının teşhisi uzman doktorunuzun omurganızı incelemesi ve belli testlerin yapılması gerekir. Bel fıtığı teşhisi için ve hastalığın derecesini tespit etmek ve diğer hastalıklardan da ayırt etmek için laboratuvar tetkikleri, düz röntgen, tomografi, MR gerekebilir.

Manyetik Terapi Bel Fıtığında Nasıl Uygulanır?

Manyetik alan terapisi tedavisi, bel fıtığında iki yöntemle uygulanır.

Birinci yöntemde manyetik alan terapisi uygulamasıdır. Bu yöntemde bel fıtığı bölgesine kısa süreli yüksek oranda manyetik alan  uygulanır. Bel fıtığı hastasının manyetik alan terapisini sürekli uygulaması gerekmektedir. Bu yöntem diğerlerine göre hem zahmetsiz hem de kolaydır. Bel fıtığı ağrılarını geçirmek için kullanılan tedavi  yöntemlerdendir. Manyetik alan terapisi bel fıtığı hastalarının evde uygulayabileceği bir yöntem olmaması sebebiyle poliklinik veya hastanelerde uygulanmaktadır. Bel fıtığı tedavisinde manyetik alan terapisi yönteminin uygulandığı tedavinin ardından hastanın hastanede kalmaya gerek yoktur. Bel fıtığı hastası, aynı gün içinde taburcu edilebilir. Uygulanan bu yöntem, ameliyat kadar etkili olduğu için “manyetik terapi” olarak da tanımlanabilir.

Bel fıtığı tedavisinde ikinci etkili yöntem ise manyetik takı kullanımıdır. Energetix manyetik terapi ürünlerini bel fıtığı hastaları sürekli üzerlerinde taşıyabilir ve ağırlarının zamanla geçtiğini farkedebilirler. Yan etkisi oldukça az olan bu yöntem,sürekli tekrarlanabilir. Manyetik takılar ağrı kesme özellikleri ile bilinirler. Bel fıtığı tedavisinde kullanacağınız manyetik takılardan manyetik kalp en yüksek manyetik alan gücüne sahip energetix ürünüdür. Manyetik kalp ağrıyan bölgenize yakın kıyafetinize takabilirsiniz.

error: Content is protected !!