Bel fıtığı ve manyetik takıların faydaları

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Bel fıtığı ve manyetik takıların faydaları

Kendisi gibi birinin de günün birinde bel fıtığına yakalanacağını eğitimli fîtness antrenörü B.’den Heidy M. kesinlikle aklına ge­tirmemiştir.  Büyük ihtimalle o güne kadar mıknatıslı bilekliklerden de haberi yoktu.. Ne de olsa fitness kursuna katılanlara yaptırmaya çalıştırdığı egzersizlerin bir bölümü tam da sırtında meydana gelebilecek sıkıntılara engel olmayı ve de omurlar arası disklerin olmaları gereken konumda kalmalarına yardımcı olma­yı hedefliyor.

Ama beş çocuk annesi kadının günlük yaşamında zorlanması kaçınılmazdır ve günün birinde sırtında ağrılar baş gösteriyor. Belli aralıklarla yeniden nüksediyor . Sonund da bu ağrılar öylesine şiddetleniyor ki, Heidy belinin adeta kırıldı­ğını düşünüyor. Özellikle uzanmaya kalktığı zamanlarda bu ağrı daha da katlanılmaz oluyordu. Hangi konumda olursa olsun, ağ­rılar giderek çekilmez bir hal almıştı.

Sonunda bilgisayarlı tomografi belirsizliği ortadan kaldırdı ve açık seçik bir tanı konmasını sağladı: Discushernie başlangıcı; herkesin bildiği bir karşılıkla disk kayması ya da bel fıtığı

Doktor kontrolü bel fıtığını manyetik takıların geçirdiğini işaret ediyor.

Doktor bekleyip gözlemlemek istiyordu. Bu tam altı yıl önceydi. O günlerde Heidy ilk kez mıknatıslı takılardan haberdar olmuş­tu. Bir deneyeyim bakayım, diye düşündü 54 yaşındaki kadın ve bir mıknatıslı aksesuarı sırtındaki kritik bölgeye yerleştirdi. Bir anda bir iyileşme hissetti: Ağrılar hatırı sayılır oranda azalmıştı. Heidy’nin akşamları yatağa yattığında bir yerlerinin kırıldığı duygusu dikkate değer biçimde azalmıştı. Doktorunun öner­miş olduğu ağrı kesicileri artık kullanmıyordu. Bel fıtığının Manyetik ürünleri ile geçtiğini farkındaydı.

Asıl mucize ise altı ay sonra kendini gösterecekti. Çünkü o tarihte ikinci muayene gerçekleşecekti. “Ne yaptınız böyle?”, diye sordu doktoru inanamaz halde resme bakıp kusursuz bir omurgayla karşılaştığında. Heidy doktora çok özel tedavi yöntemin­den bahsetti. Manyetik takıların faydalarını doktoru da böylece teyit etti. “Kullanmaya devam edin”, diye önerdi tıp adamı “Besbelli ki size iyi geliyor bu. İyileşmenin bununla bir ilgisi olmalı, çünkü biz şu ana dek herhangi bir tedavi denemesine kalkışmadık?

Heidy doktorun tavsiyesini uyguladı; manyetik aksesuarı halen kullanı­yor ve beş yılı aşkın bir süredir herhangi bir bel fıtığı sorunu yaşamıyor. Resim yapmak da yine zevk verir hale geldi; aktif fîtness antrenörünün tutkuyla sürdürdüğü bir hobi bu. Şövalesinin önünde saatlerce oturuyor  en ufak bir sırt ağrısı hissetmeden.

Muayenehaneden deneyimler

Diskler vücutta yer alan ve kanla iyi beslenemeyen ve bu yüzden de çok çabuk aşınma belirtileri gösteren dokulardır. Bunun ne­ticesinde bel fıtığı, yani Discushernie denilen rahatsızlık ortaya çıkabilir. Bu rahatsızlık hastanın özel bir şekilde yatırılması, sırt kaslarının yapılandırılması ve son olarak da ameliyatla gideril­meye çalışılmaktadır. İdeal olansa bu dokunun kan dolaşımının iyileştirilmesidir ki, bu mıknatıslar yardımıyla gerçekleştirilebilir. Elbette ki diskteki atık maddeler de metabolizmanın harekete geçirilmesi suretiyle daha iyi nakledebilinirler; bu da kendiliğin­den iyileşmeye neden olabilir.

Dr. Verena B. -Nihayet Sağlıklıyım

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
error: Content is protected !!