Çoçuklarda odaklanma , DEHB manyetik terapisi

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

S’den Sandra M. çocukları okulda sorunları olan tüm anne-ba­balara umut veriyor. 39 yaşındaki dört çocuk annesi, sinaps oluşumunu hedef alan bir okul sonrası yardım projesi geliştirip uygulamaya koymuş. Projenin sloganıysa şöyle: Sadece kavra­nan şey yeniden hatırlanıp kullanılabilir.

Sandra bu konseptiyle çok başarılı. Kanatları altında ortalama 30 çocuk bulunuyor ve normal olarak beşerli gruplar halinde: 

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”single solid” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

gerekirse tek kişilik dersler de veriyor. Çoğu çocukta okul son­rası yardım olumlu etkide bulunuyor ve ders notlarında iyileş- mc gözlemleniyor.

Oğlu Melvin konusunda Sandra’nın çok özel bir yoğunluk­la ilgilenmesi gerekiyor. 10 yaşındaki çocuk astımdan çekiyor ve Sandra’nın dediğine göre “herşeye karşı” alerjik tepki gös­teriyor. Melvin’in sürekli ilaç kullanması gerekiyor ve her altı haftada bir Sandra onunla birlikte akciğer işlev testine gitmek zorunda. Melvin in hastalığı okuldaki başarısına olumsuz etki­de bulunuyor. Ortaokula devam edip edemeyeceği sorusu gün­demde.

Melvin mıknatıslı çocuk bileziği kullanmaya başladıktan bir ay sonra, durumu temelden değişmeye başladı: Akciğer işlev testi öyle sonuçlar gösterdi ki, ilaçlar azaltılabildi. Bir sonraki testten sonraysa ilaçlar tümüyle kesildi. Bu kadarla kalınmadı, alerjik tepkiler de azalmaya başladı. Bunların yanı sıra Melvin yeniden elma yiyebiliyordu ki, bu daha önce düşünülemezdi bile. Ama en büyük sürpriz okuldan gelen ve Melvin’in ortaokula gitmesi tavsiye edilen mektuptu.

Bu yaşanılan başarı Sandra’nın mıknatıslı takıları okul sonra­sı yardım projesi dahilinde de denemesine de neden oldu. Bu arada iki çocuk fazlaca dikkat çekmeye başladı; biri okuma-dil- bilgisi-zayıflığına sahipti, diğeriyse günümüzde okullarda gi­derek artan oranda görülmeye başlanan bir hastalığa: DEHB. DEHB-çocuğu annesi çaresizlik içindeydi. Çocuğunu seviyor, ama bu yerinde duramayan -biz ona Marc diyelim- çocuk bü­tün gücünü bitiriyordu. Çocuğunu ancak çocuğu belli başla Haçları kullandığında çekilir buluyordu.

[/fusion_text][fusion_separator style_type=”single solid” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Marc’ın pek çok sürekli etkinliğinden sadece bir tanesini anmak gerekirse: Marc okul sonrası yardım dersinde de bacaklarını ha­reket ettirmeden bir türlü duramıyordu. Derken Marc mık­natıslı bir bileklik kullanmaya başladı ve dikkat ve ilgisi diğer birçok uyarıcı nedeniyle meşgul olduğundan bunu hemen unutuverince beklenmedik bir şey oldu: 10-15 dakika sonra Marc bacaklarını sallamayı kesti. Kıpır kıpırlılığı geçti ve uzun, çok uzun bir aradan sonra ilk kez Marc Sandra’nın kendisine vermiş olduğu bir ödeve yoğunlaştırdı dikkatini.

Birkaç hafta sonrasında Marc okulda yine başarılı olmaya baş­ladı. Okuma-dilbilgisi-zayıflığı çeken çocuk da durumunu hayli iyileştirdi. Sandra’nın kursundaki 30 “takılı çocuk”tan toplam 10’u ayrılıyor, bu kursa artık ihtiyaç duymadıkları için. An­ne-babalar büyük bir yükten kurtuluyor ve öğretmenler şaş­kınlık içinde. Bugün neredeyse bütün kolej mıknatıslı takı kullanıyor.

Kaynak : Dr. Verena Breitenbach ,Nihayet Sağlıklıyım

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!