Egzama için manyetik takılar

Egzama ( Atopik dermatit ) için manyetik takılar

F. den Svenja K. sosyal sigorta uzmanı olarak bir sigorta sağlık Si­gortası kurumunda çalışıyor. Yılda pekçok kez dünya çapında seyahate çıkıyor.

Dört yıl önce birdenbire Svenja henüz 25. doğumgününü kutlamışken bir deri hastalığına yakalanıyor. İki parmağında kırmızı lekeler oluşuyor. Kaşıntılı lekeler; Svenja sürekli kaşımak zorunda hissediyor kendini. Kaşınmalar sürekli devam ediyor. Sorununu daha da kötüleştiriyor bu durum.

Svenja hastalığını pek önemsemiyor “O kadar da kötü değil” diye ikna etmeye çalışıyor kendini ve gerçekten de hastalığın belirtileri belli bir süre sonra azalmaya başlıyor şansına. Derken bir gün bü­roda can sıkıcı birşey oluyor: büyük bir sorun değil, ertesi günse her şey yine unutulu veriyor, ama Svenja’nm parmağındaki kırmızı lekeler yine ortaya çıkıyor, bu kez karşı konulamaz bir ka­şıntıyla. “Deri ruhun tercümanıdır”, der alternatif tıbbın pekçok temsilcisi. Svenja bir kez daha can sıkıcı birşeyi bastırmıştı bas­tırmasına, ama ruhu kolay kolay unutmak istemiyordu yaşananı. Ruhu isyan edip huzursuzluğunu gösteriyordu hastalığının belirtilerini yeniden geri döndürerek.

İlerleyen zamanlarda Svenja parmaklarındaki kırmızı lekelerin yaşa­mında ister işyerinde ister özel hayatında olsun, stresli bir durumla karşılaştığında ortaya çıktığını gözlemledi. Ertesi gün kaşıntı hemen kendini gösteriyordu kendini.

Egzama doktoru tedavisi işe yaramıyor

Svenja sonunda doktora gidiyor. Doktoru atopik dermatit (egza­ma) tanısı koyuyor. Sadece iki parmağında olduğunu ve sadece arada sırada ortaya çıktığı için kendisini şanslı sayması gerektiğini söylüyor doktor Svenya’ya. Uzunca bir süre egzaması merhemlerle ve ışınla tedavi ediliyor. Ama sonuç alınamıyor. Her sıkıntılı durumdan sonra kırmızı lekeler yine ortaya çıkıyor ve belli bir süre sonra yine kayboluyor­lar, bir sonraki sıkıntılı ve stresli duruma kadar. Egzamaları bir türlü tedavi edilmediğini düşünmeye başlıyor.

Manyetik yüzük ve mıknatıslı su çubuğu kullanımı

2011 yılının başlarında bir kız arkadaşı ona Bir de mıknatıslı ta­kıyla denemesini söylüyor. Svenja bir manyetik yüzük, ek olarak bir de su için küçük bir suyu canlandıran mıknatıslı su çubuğu satın alıyor. Bu çubukla bardakta­ki suyu kısaca karıştırıp suyla hasta parmağını ovuşturuyor. Aynı zamanda da en çok kızaran parmağına yüzüğü takıyor.

Aradan henüz dört beş ay geçmesine rağmen Svenja belirgin bir iyileşme fark ediyor. ‘Egzama deri rahatsızlığı’ şeması kırılı veriyor böylece; deri egzamadan kurtuluyor. Svenja bu hastalıktan yaşamının nasıl olumsuz etkilendiğini ancak şimdi anlıyor. Parmak­larındaki kırmızı lekelerin aslında pek de kötü olmadığı yönünde kendi kendini sadece ikna etmiş olduğunu fark ediyor. Sorunlara çözüm aramanın daha iyi olduğunu biliyor artık. Seyahatlerinde biriyle tanıştığında artık güzel, kusursuz parmaklarıyla kendin­den emin ve güven içinde kendini gösterebiliyor.

Egzama tedavisi için manyetik ürünler kullanımı sonucu muayenehaneden deneyimler

‘Mıknatıs gücü cildin kan akışını iyileştiriyor, iltihabı engelliyor, cildin yenilenmesini teşvik ediyor ve kaşıntıyı yok ediyor. Ayrıca mık­natıs gücü vejetatif sinir sistemini uyumlu hale getirebilir ki bu da egzamanın ortaya çıkışında önemli bir role sahiptir. Bağışıklık sistemi de tekrar normalleşebilir. Genel olarak mıknatıslar uyumlaştırıcı etkiye sahiptirler ye normal işlevlerini yerine getirebilmesinde organizmaya yardım ederler.

error: Content is protected !!