Manyetik ürünlerin faydaları -Sarsıntı tedavisi

Sarsıntı travması sonrası Manyetik ürünleri kullanımı

Edden Tanja M.’nin yaşamı 2009 yılının ilkbaharında saniyenin binde birlik süresi içinde dramatik bir dönüme girdi: Sosyal pedagojik asistan olarak çalışan kadın araba sürmekteydi! Arabada kendi dışında iki yetişkin ve iki yaşındaki oğlu bulunuyordu. Kendisini sollayıp geçmeye çalışan genç bir sürücü Tanja’nın arabasına son süratle çarptı . Araçtaki airbagler görevini muhteşem bir şekilde yerine getirdiler, öyle ki tümüyle hasarlı olan araçtan herkes yaralanmadan kurtulabildi.

En azından en başta böyle görünüyordu. Hastanenin acil bölümünde Tanja’ya her ihtimale karşı bir ağrı kesici verilmişti evde içmesi için. Konulan tanı sarsıntı travmasıydı. Ağrı ortaya çıkacak olursa Tanja ilacı içecekti.

Gece olur olmaz durum daha da kötüleşti. Ense gerilmeye, omuzlan ağrımaya başladı. Bu andan itibaren dramın boyutu giderek arta­caktı. Başın arkasında ağrılı bir baskı oluşmaya başladı; Omurgada kürek kemiklerine uzanan bir ağrı; sol kol acıyordu, Tanja hiçbir şey kaldıramaz oldu; ağrıyan tüm noktalarda mor lekeler oluştu. Bir süre soma bunlara bir de çene kilitlenmesi eklendi. O andan itiba­ren Tanja sadece sıvı gıda yiyebilecek haldeydi. İlgili kaslar erimeye başladı. Tanja artık tek başına giyinemez oldu. Sabahları ayağa kalk­mak istediğinde başım tutması gerekiyordu. Tanja her gün güçlü ağrı kesici, akşamları da bir sakinleştirici ilaç alıyordu. Buna rağ­men , katlanılamaz ağrılara neden olmayacak bir uyku pozisyonu bulmakta zorlanıyordu ve bütün bunlara iki yıldan , fazla katlanması gerekti.

Tanja bu dönemde tıbba olan inancını yitirdi. Toplam beş ortopedistten sadece ve sadece iyi öneriler alabildi. Masaj, hasta jimnas­tiği , akupunktur , kiropraktör , osteopati, anne-çocuk kürü Tanja tüm bunları kaza sonrası sıkıntılardan kurtulmaya çalışırken ne kadar harcadığını hesap bile edemiyordu. Ama hiçbirinin yardımı dokunmadı. Bir üniversite kliniğinde yaptırdığı MR ile de birşey bulunamadı.

Manyetik ürünlerin faydaları

Derken müthiş birşey oldu: Bir kız arkadaşı sol köprücük kemiği­nin üzerine küçük bir mıknatıslı aksesuar yerleştirdi. Tanja ilk an­dan itibaren hafif bir karıncalanma hissetti. Aksesuarı kullanmaya başladı ve sabah uyandığında her zamanki gibi yataktan kalkarken başını tutmak istediğinde birden fark etti: Başını tutmadan kalkabiliyordu! Sol kolunu da oldukça yükseğe kaldırabiliyordu. Ağrılarsa katlanılabilir haldeydi ve o andan itibaren işler yoluna girmeye başladı. Her şey düzelmeye başlıyordu; Tanja yine dinçleşiyor ve yaşama sevincine kavuşuyordu yeniden. Kız arkadaşıyla yürüyüş yapmaya bile cesaret edebiliyordu; migren atakları bir daha meydana gelmedi; Tanjanın mıknatıslı ak­sesuarı takmaya başladığı o günden beri ağrı kesici de kullanmıyor.

Manyetik ürünlerin faydaları

Bazen ağrıları oluyor, ama bu ağrılar katlanılabilecek kadar hafifledi. Boynun­da! hafif bir sertlik kaldı, ama bununla pekala yaşayabiliyor; ne de olsa durumu her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Bugün Tanja sağ­lığının % 80’ine geri kavuşmuş durumda.

Sarsıntı travması sonrası Manyetik Bilekik ürünleri kullanımı Muayenesinden deneyimler

Bir sarsıntı travmasında mıknatıslar yardım edebilir. Burada da etki tıpkı kemik kırılmalarındaki gibidir: Ağrılar azalır, böylece aynı konumda kalıma davranışı azalır ve travma daha kolay iyileş­me gösterir. Bundan başka, iyileşen kan akışı ve aktif hale gelen metabolizma sayesinde vücudun kendi kendini iyileştirme güç­leri harekete geçirilmiş olur. ABD’nın Houston kentindeki Baylor Enstitüsü’nün rehabilitasyon araştırmaları kapsamında gerçek­leştirilen bir tür blind experiment çalışması sırasında mıknatısla­rın ağrı dindirici etkisi kanıtlanabilmiştir. Fareler üzerinde de bu etki Italyan ve Kanadalı bilimadamlarınca yapılan bir araştırmayla saptanmış ve araştırmanın sonuçları ünlü uzmanlık dergisi “Pro- ceedings of the Royal Society”deyayımlanmıştır (B, No. 269, s. 193).

Kaynak: Dr. Verena B. nihayet sağlıklıyım

error: Content is protected !!