Hormon dengesizlikleri ve manyetik terapi

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” border_radius=”” box_shadow=”no” dimension_box_shadow=”” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” last=”no”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

2004 yılındamda P’den Susi K.’nın ameliyat olması gerekiyordu. Perakende satış uzmanı ve iki çocuk annesi olan Susi’nin 39yaşında troid bezi ameliyatla alındı. Alie, herşeyin sorunsuzca gelişmesi ve günlük hayatın yavaş yavaş eski düzenine dönmeye
başlaması nedeniyle mutluydu. Ama çok geçmeden, ameliyat bazı olumsuz sonuçları ortaya çıkmaya başladı.

Tiroid bezinin alınmasıyla bağlantılı hormon dengesi değişimi ruh sağlığına etkide bulunuyordu. Regl günlerinin başlamasıyla birlikte hormon dengesizlikleri de ortaya çıkıyor ve bu durum si¬nirlilik olarak gösteriyordu kendini. Eşi M. ve iki oğlu, ki o günlerde 17 ve 18 yaşlarındaydılar; bu yeni durumla başedebilmek için belli bir zamana ihtiyaç duymuşlardı. Çocuk ve eş için diğer zamanlarda çok büyük önemi olan bir annenin parlayıp sinirlenmesi için birdenbire en küçük bir nedenin -ki bazen ona bile gerek kalmıyordu- bile yeterli olduğunu kavramak hiç de kolay değildir. Özellikle küçük oğlu, annesinin bu sinir¬li halini üzerine alınmamasını, aksine annesinin hastalığının sonucu bir tepki olduğunu ve bun¬dan dolayı da kimsenin sorumlu tutulamayacağını kavraması çok zordu.

Anlayış, geçen zamanla birlikte artmaya ve tüm aile üyeleri bu yeni duruma her ay tekrar eden iki feci günün geçmesini beklemek suretiyle giderek daha fazla alışmaya başladıysa da, diğer zamanlarda son derece uyumlu olan aile yaşamı, annenin bu si-nir kirzlerinin gölgesinde yıllarca acılar içinde geçti.
2011 yılının başlamasıyla birlikte büyük bir dönüşüm gerçek-leşti. Susi K. o günden beri mıknatıslı takı kullanıyor: Bilezikler, zincirler, yüzükler, kulak takıları – ne varsa. Bir süre sonra ken-disi ve sevdikleri belirgin bir iyileşme fark ettiler. Bu arada hor-monlara bağlı sıkıntılar da ortadan kayboldu. “Artık eskisi gibi parlayıp sinirlenmiyorum”, diyebiliyor bugün Susi K. gülümse-yerek; eskiden durumun herkes için ne denli feci olduğunu ve nasıl bir felakete yol açabileceğini asla unutmayacak.
Kocası M. ile yine düzenli olarak dans etmeye gidiyor Susi K.: Hem standart hem Latinamerikan – her iki stil de bilindiği üzere büyük bir armoni gerektiriyor.

Muayenehaneden deneyimler

Araştırmalar, mıknatıs gücünün beyin etkinliklerini etkileyebile­ceğini kanıtlıyor. Bu güç depresyon, kulak çınlaması, epilepsiler. Parkinson, inme ve diğer hastalıklarda kullanılıyor. Mıknatıs gücü atacılığıyla hipotalamus ve hipofizin -ikisi de beynin bir parçası­dır-salgıladığı hormon üretimini bütünüyle artırabilir. Vücudun ürettiği morfin olarak kabul edilen endorfinler de artırılabilir. Bu da ruh halini iyileştirip neşeyi artırır.

Kaynak : Nihayet sağlıklıyım kitabı , Dr. Verena B.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!