Kas kasılması (kramp) manyetik alan tedavisi

Kas kasılması (kramp) manyetik alan tedavisi

Bir bisiklet yarışında hedef çizgisinin yakınında durduysanız son saniyelerde büyük bir olasılıkla aynı şeyi gözlemlemişsiniz­dir : Bisiklet yarışı, sporcudan bedensel verimini en son sınıra ve daha da ötesine kadar zorlayan bir spor türüdür. Sporcular hedef çizgisine bitik halde varırlar. Televizyon yayınları da bu insan üstü çabanın hissedilmesini sağlayabilen görüntüler aktarırlar; özellikle de profesyonel yarışçılar ekip arkadaşları tarafından kar­şılanıp dinlenme alanlarına götürüldükleri sırada.

Axel W. sporcu arkadaşlarıyla haftada birçok kez Girit’in muhte­şem güzellikteki yerlerinde antrenman güzergahında çalıştığında belki de bedensel sınırlarını zorlamıyorlar. Ama sporcuların antrenman düzeyi bile normal bir amatörün etkinliğini dengelemek üzere yaptığı spordakinden kat kat fazlasını gerektiri­yor. Sporcular bazen beş ile yedi saat arası selenin üzerinde otu­ruyorlar  ve sele öyle yüksek bir konuma sahip ki vücudun üst bölümü fazlasıyla öne doğru bükülmek zorunda kalıyor. Sonuç:  Omurga, omuz ve el eklemleri olağanüstü derecede zorlanıyorlar.

Bu zorlanma çok iyi antrenmanlı sporcularda da sonuçsuz kal­abiliyor. Antrenman sonrasında hemen duşun altına girmek için tişörtünü çıkarmaya kalkıştığında, bunu çoğu zaman kas kasılmalarından dolayı yardım ol­madan yapamıyor. Ense kısmi saatler süren zorlanma sonucunda kasları kasılıyor ve bu çoğu zaman el ve kol bölgesinde de kramplarla kendini his­settiriyordu.

Mıknatıslı Sportex bileklikle kas kasılma olmadan antremanlar

Komplike el kemiği kırığının iyileşmesini hatırı sayılır oranda hızlandırmış olan  mıknatıs gücüyle ilgili şaşırtıcı  de­neyiminin ardından Axel bir test yapıyor: Uzun antrenman sü­rüşü sırasında bir mıknatıslı aksesuar taşıyor ense bölgesinde. Ve ekip arkadaşlarının şaşkın bakışları altında formasını başından kolayca çıkarıveriyor. Tek bir kas kasılması hissetmeksizin ve ense bölgesi saatler süren zorlanmaya rağmen gevşek ve bir masaj son­rasındaki kadar rahat!

Ekip arkadaşları da işin sırrını öğrenmek istiyorlar şimdi. Bir son­ra ki antrenmanda Axel herkese bir mıknatıslı aksesuar getiriyor ve her birinde antrenman sonrasında aynı şey meydana geliyor: hiçbirinin ensesi sorun yaratmıyor artık! Yıllarca süren bedensel zorlanma deneyiminin ardından Axel W. ve bisiklet sporu arka­daşları mıknatıslama olumlu etkisinden kuşkuları olmayacak de­recede eminler. Mıknatıslı aksesuar takmadan hiçbiri antrenman pistine çıkmıyorlar artık.

Kas kasılmasında mıknatıslı ürünler muayenesinden deneyimler

Özellikle spor alanında mıknatıslar öteden beri kullanılmaktadır. Bu alanda mıknatıslar yine kan akışını iyileştirmek suretiyle hüc­re metabolizmasını harekete geçirebilmekteler. Böylelikle daha az kramp meydana gelmektedir. Aynı zamanda kalsiyum meta­bolizmasına da etki edip kas kısalması üzerinde olumlu etkide bulunabilir mıknatıslar.

 

Kaynak : Dr.Verena B. Nihayet sağlıklıyım.

error: Content is protected !!