Kelebek hastalığı tedavisinde manyetik aksesuarlar

Lupus ERİTEMATOZUS tedavisinde manyetik aksesuarlar

M.’den Sonja K.’yı ağrıların yanı sıra en çok zorlayan şeylerden biri de belirsizlikti: Altı yıl boyunca tıbbın uyguladığı tüm muayenelerden geçmişti, sonunda 2010 yılında, romatizma konusunda uzman bir klinikte geçirdiği dört haftalık bir program sırasında, Lupus eritematozustanısı konuldu. Cilt yüzeyinde kırmızılıkların belirdiği ve romatizmayı andıran belirtilere sahip bir hastalıktır bu. SLE hastalığı olarak da geçen bu hastalık şiddetli ağırlara yol açabilmektedir.

Lupus erythematodes tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler

Sonja kaslarında 2004 yılında birden başlayan ağrılara çözüm bulmak için geleneksel ve alternatif tıbbın sunduğu herşeyi dener. Üniversitenin kliniği bir sonuca varamaz; geleneksel Çin tıbbı, biyorezonans tedavisi ve çeşitli zehirden arınma tedavileri sadece tek bir etkide bulunur: Sonja’nın hesabındaki para giderek tükenmeye başlar: Çare aradığı tüm yöntemlere harcadığı para 15.000 Euro’yu geçmiştir.

Oysa ki her geçen gün biraz daha kötüleşen hastalığı onun yaşam planına hiç mi hiç uymamaktadır. Angelika 2007 yılında bir büro hizmeti işiyle serbest meslek sahibi olur. İşleri iyi gider, ama hastalığı iyiden iyiye kötüleşir: Eklem yerleri şişmeye ve ağrımaya başlar. Yürüme yeteneği giderek azalır; günün birindeyse Angelika tek bir adım ileriye atamaz hale gelir. 2009 yılında – Angelika 36 yaşma basmıştır artık çalışamaz olmuştur.

Romatizmaya manyetik bileklik etkileri

Sonja klinikte kaldığı günlerde mıknatıslı takılarla tanışır. Yeni ilaçlara ek olarak mıknatıslı aksesuarları dener ve vücuduna manyetize edilmiş su sürer. Hastalığın seyri birden değişmeye başlar. Gün geçtikçe iyileşmektedir üstelik genel olarak: Ağrıları azalır, şişleri gider , yürüme yeteneği geri gelir ve Sonja altı ay sonra, doktora muayeneye gittiğinde, doktor Angelika’nın cildinin dikkate değer oranda düzeldiğini saptar,

Energetix aksesuarları faydaları

Sonja hissedilir anlamda % 90 oranında yaşam kalitesini geri kazanır. Bunun sorumlusu olarak da ilaçlarla mıknatıs gücünün ortak etkisini görür, Bu tahiminin nedeni ise; Energetix Aksesuarı ne zaman takmasa belirtiler geri dönmektedir, ama aksesuarı takar takmaz geceleri yeniden ortadan kaybolmaktadır belirtiler.

Bugün Sonja hiçbir ağrı hissetmiyor artık. Kan değerleri süper, iltihap değerleri bir yıldır gayet iyi. Sonja yeni bir iş de buldu ve ileride yeniden serbest meslek sahibi olabilmek üzere planlar yapıyor. Ve bu geri kazanılan yaşam kalitesinden bir kişi daha yararlanıyor: Vakti ne zaman müsaade ederse, “ödünç” aldığı kö­pek Sam ile ilgileniyor ve onunla uzun yürüyüşlere çıkıyor.

Muayenehaneden deneyimler

Lupus erythematodes hastalığı bir  özbağışıklık hastalıklarındandır. Bağışıklık sistemi kendi vücut dokularına saldırır. Özbağışıklık hastalıklarının artışının pek çok nedeni bulunur. Yerkürenin giderek azalmakta olan manyetik alanı, kimi hastalıkların artış göstermesinde bir neden olabilir. MFDS’den söz ediliyor, yani Magnetic Field Defi- ciency Syndrom (Manyetik alan azlığı sendromu). Özellikle bol arabalı çelik beton binalı kentlerde doğal manyetik alanlar bir kat daha azalmaktadır.

Vücutta taşınan mıknatıslar bu eksikliği dengeleyebilirler, bağı­şıklık hücrelerini değiştirebilirler ve doku ve damarlardaki iltihap tepkilerini istenmeyen yan etkiler olmaksızın azaltabilirler.

 

Kaynak Dr.Verena B. Nihayet Sağlıklıyım.

error: Content is protected !!