Manyetik Su Çubuğu faydaları nelerdir?, Manyetik su çubuğu ne işe yarar?

Manyetik alanın uzak doğu da 4000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu biliyoruz. O yıllarda manyetit adı verilen ve metali çeken bir taş kullanılıyormuş. Suyun şifa noktasını ise anlatmaya gerek yok. Su bedenimizin yüzde 80 den fazlasını oluşturmaktadır. Suyun kaliteli ve canlı su olması bedenimizin de sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı temiz canlı su içmek hücrelerimizin daha kolay oksijenlenmesinin yanı sıra ve sindirim sistemi de dahil bütün iç organlarımıza faydadır.

Canlı Su nedir? Su çubuğu nasıl kullanılır?

Canlı su özet olarak suyun hareketli olması da diyebiliriz. Hareket eden su sürekli oksijenlenir ve yaşamaya devam eder. Duran su içerisinde zamanla yosun oluşmaya ya da dibinde tortu birikmeye başladığını hepimiz gözlemlemişizdir. Suyun hareketli yani canlı su olması yosunlanma veya benzeri organizma büyümelerine mahal vermediği için canlı olmasını tercih ederiz. Benzer bir örnek olarak dere gibi akan su içerisinde bu tür oluşumlar görmemekteyiz. Mıknatıslı su çubukları suyun canlı su olmasını sağlamaktadır.

Canlı su nasıl yapılır? Su çubuğu ile canlı su yapımı

Canlı su yapabilmek için bir kaç farklı yöntem bulunmaktadır.  Canlı su sadece hareket eden su değildir. Alkali su da bir canlı su çeşididir. Alkali su yapmak için suyun içerisine bazı eklemeler yapılır ki bu da suyun tadını değiştirecektir. Halbuki manyetik su çubuğu kullanımında su içerisine herhangi bir eklemeye gerek yoktur. Manyetik Su çubuğu kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Manyetik su çubuğunun herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Manyetik su çubuğu kullanım ömrü 100 yıldır. Manyetik su çubuğu kullanmadan önce sadece yıkamanız kafidir. Canlı su yapmak için manyetik su çubuğunu suyunuzun içerisine koymalısınız. Mıknatıslı su çubuğunuzu koymadan önce suyun tadını kontrol ediniz. Manyetik su çubuğunu su içerisine koyduktan sonra yaklaşık 10 -15 dakika bekleyin. Ardından tekrar suyun tadını deneyin. Farklı di mi :))) Artık suyunuz canlı su oldu. Suyunuzu bittikçe kabınızın içerisine yeniden su koyarak canlı su yapabilirsiniz.

Manyetik Su çubuğu faydaları

Manyetik su ile suyun ph seviyesi arttırır yani canlandırır. Alkali su olarak son zamanlarda anlatılan ve genellikle içerisine bir kimyasal tepkime ile oluşan suların tat değişimi neticesinde içime uygunluğu bozulsa da en kolay alkali su yapma tekniği olarak suyun içine karbonat katmak olduğu söylenmektedir. Halbuki manyetik su çubuğu ile suyun canlı olması sağlanırken bir yandan ph seviyesi yükselmektedir. Bu konuda ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi Ulusal Sağlık Enstitüleri ,yaptığı çalışmalar ve araştırmalar ile bu konuda makaleler yayınlamıştır. İlgili makeleyi buradan  inceleyebilirsiniz.  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789135/

Manyetik su çubuğu faydaları

  • Suyun ph seviyesini arttırır
  • Suyu canlı su yapar
  • Manyetik alanı ile suyunuzun oksijenlenmesini sağlar
  • Suyun içerisine ilave bir şey katmanıza gerek kalmaz
  • Manyetik su çubuğu uzun ömürlüdür
  • Bakım gerektirmez
  • Paslanmaz malzemeden yapıldığı için oksitlenme olmaz
  • Canlı su yaparak hücrelerinizi yenilemenizi sağlar
  • Sindirim sistemine destek olur
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
error: Content is protected !!