Manyetik su çubuğu nedir?

       Manyetik su çubuğu, suya bir mıknatıs koyarak suyun manyetikle canlanması anlamına gelmektedir. Manyetiklenme suyun özelliklerini çok verimli ve aktif hale getirmektedir. Manyetik su çubuğu yüksek oksijen oranına, suda çözünmüş tuzların ve amino asitlerin hızına neden olur. Manyetik su çubuğu  2500 Gauss’luk manyetik etkisi ile canlı su haline getirir. Böylece her zaman her yerde iyi suyun tadını çıkarabilirsiniz. 316L paslanmaz çelik kullanımı güvenli, anti-korozyon olan su buçuğunu temizlenmesi kolaydır.

        Sterilizasyon sonrası doğal kaynak suya ölü su denir. Manyetik su çubuğu ile “ölü su” “canlı su” haline gelir ve yaşamaya geçer PH, toplam çözünmüş katı maddeler, toplam sertlik, iletkenlik, tuzluluk, çözünmüş oksijen, buharlaşma sıcaklığı, mineraller, organik madde ve toplam bakteri sayısında önemli bir değişiklik olan manyetik alana maruz kaldığında su kalitesinde bir gelişme olmaktadır.  Manyetik su çubuğu ile organik madde artan çözünmüş oksijen ile su canlanır. İletkenlik artar ve su canlanır.

Dr. Louis Donnet, kitabında şöyle yazmış : “mıknatıslanmış su, doğru bir diyette etkili ve yardımcı kilo kontrolünde destek olabilir.” 100’ün üzerinde başarılı vakayı gördüğünü (Sağlığınız İçin manyetik terapi, sayfa 82) kitabında belirtiyor. Bu su metabolik aktiviteyi geliştirdiğinden, aşırı yağ dokusunun yakılmasında yardımcı olabildiğini de belirtmiş.

Mıknatıslı Su, Canlı su nedir?

Mıknatıslı suyun yani manyetik suyun yağ yakması kazanların ve radyatörlerin çeperi üzerindeki birkimiş tuzları çözme biçimine ile aynı yapıda çalışır. Manyetik su çubuğu ile bedenimiz kolesterol ve tuz birikintisinin atar,  damarlarının tıkanmasına engel olur ve dolaşım sistemini normalleştirmeye yardımcı olduğu bildirilmiştir.

Mıknatıslı su, soğuk algınlığı, öksürük, bronşit, her türlü ateş ve diğer hastalıkların hafifletilmesinde etkili bulunmuştur. Dr. HL Bansal, kadınların adetlerinin düzenlenmesi için faydalı olduğunu belirtmektedir.

Hastalar sindirim, idrar ve sinir problemleri, mastit gibi rahatsızlıklar, ağrılar ve şişlikler, ağrılı idrara çıkma ve diğer birçok rahatsızlık için manyetik su kullanır.

  1. Manyetik su çubuğu ile mıknatıslanmış su yani canlı su, soğuk algınlığı, öksürük, bronşit, her türlü ateş ve daha fazlası, artrit ağrısı, kan basıncını düşürme, inmeden hızlı bir şekilde iyileşme ve kadın erkeklerinin düzenlenmesine yardımcı olarak etkili olduğu bulunmuştur. Ayrıca, manyetik su çubuğu kullananların böbrek ve safra kesesi taşlarının küçük parçacıklara ayrılmasında çok etkili olduğunu da belirtmektedir.
  2. Manyetik su mıknatıslı su çubuğu ile canlanmasının yanı sıra , kolesterol ve tuz birikimlerinin atardamarlarını ve damarlarını tıkadığı ve dolaşım sistemini normalleştirdiği bildirilmiştir.
  3. Mıknatıslanmış su kullanımı sonrası, kilo kontrolünde doğru bir diyete yardımcı olarak yardımcı olabildiğini kitabında belirtmiştir. Çünkü bu su metabolik aktiviteyi arttırır, aşırı yağ dokusunun yakılmasında yardımcı olabilir.
  4. Manyetik alan haliyle manyetik su çubuğu suyun ph seviyesini yüklsetmektedir. Bu konuda ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi Ulusal Sağlık Enstitüleri ,yaptığı çalışmalar ve araştırmalar ile bu konuda makaleler yayınlamıştır. İlgili makeleye buradan  inceleyebilirsiniz.  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789135/

Su Çubuğu Faydaları ?

Ayrıca Dr.F.K.Bellokossy  : “Yaşam, kimyasal maddelerle taşınan elektromanyetik enerjilerin, sınırsız bir zeka ile birbirlerini etkilemesidir!” demiştir.

Mıknatıslar vücut üzerinde birçok şekilde etki eder:

  • Akupunktur noktalarını ve meridyenleri uyarırlar. Bu şekilde, özellikle ağrı, fibromiyalji ve kas gerilmelerinde her türlü problem için kullanılabilirler.Manyetik su çubuğu ile hazırladığımız canlı su vücudumuzda kan dolaşımını rahatlatır.

  • Kırmızı kan hücreleri üzerinde çalışırlar çünkü demir içerirler. Bir yaralanmanın ardından uygun mıknatıslı takıyı yaralanan hemşirenin diz çürüğüne yerleştirilmesi deneyi sonrası ertesi sabah çürüğü üzerinde mükemmel şekilde kabuk bağladığı gözlemlenmiştir.

  • Çoğu insan mıknatısların altında sıcaklık ve yumuşak bir karıncalanma olduğunu bildirir. Avrupalılar ise genellikle mıknatıslı su çubuğuyla canlandırılmış “canlı su” içtiklerinde artan kan akışını belirtirler. Diğerleri bunu termogramlarda da görmüşlerdir.

  • Hücreler içindeki ve arasındaki bazı kimyasal süreçleri etkilerler. Kimyacılar basit ve karmaşık molekülleri ölçmek için hassas manyetik ekipman kullanırlar. Harvard’daki araştırmacılar, tuzlu suyun bir manyetik alana sahip daha hızlı hücre zarından geçtiğini keşfetti.

  • Manyetik su çubuğu ve manyetik takılar sinir sinyallerini etkileyebilirler.

 

error: Content is protected !!