Menisküs yaralanmasında Mıknatısla tedavi

Menisküs tedavisi – Mıknatısla  tedavi

Bir zamanların sigorta danışmanı N.’den Barbara H. tutkulu bir yürüyüşçü. Ne zaman müsait olsa, hemen gezinti bastonlarını alıp memleketinin güzelliklerinin tadını çıkarmak üzere yürüyü­şe çıkıyor, sağlığı için de iyi birşeyler yapmaya çalışıyordu.

Barbara deneyimli bir yürüyüşçü ve çok iyi bir donanıma sahip, Yine de bir gün başına geliveriyor: Aklı o anda başka yerde, arka­sında ne olup bittiğini anlamak istiyor, başını arkaya çeviriyor» tam o sırada, vücut yükü sol bacağı üzerindeyken, evet tam o sırada, çok ciddi sonuçları olabilecek yanlış bir harekette bulunu­yor: Menisküsü yaralanıyor ve korkunç derecede sancılar çekiyor.

Aradan altı ay geçtikten sonra, 2007 yılının aralık ayında, ka­çınılmaz ameliyat gerçekleşiyor. Ameliyat iyi geçiyor, ama diz eklemi ciddi şekilde şişiyor. Büyük bir kan birikmesi meydana geliyor ve bir kronik eklem yangısı ek ağrılara neden oluyor.

Barbara ocak ayında kontrole gidiyor ve doktorunu şaşkınlığa Söküyor: “Harika görünüyor! Bu neredeyse mümkün değil! Di­zinize ne yaptınız?”

Manyetik takıların faydaları

Barbara ameliyattan hemen sonra Manyetik yara bandajına mıknatıslı ak­sesuarını yerleştirmişti — hepsi bu.

İyileşme süreci oldukça hızlı ilerliyor ve çok geçmeden Barbara yürüyüşlerin, porselen ve cam boyama gibi buna uygun esnetici uyumlu etkinliğin de dahil olduğu ağrısız bir yaşam kalitesine erişebildiği için seviniyor. Barbara bu hızlı iyileşme başarısının mücizevi kurtarıcısı olarak gördüğü mıknatıslı aksesuarları sayesinde çok çabuk sağlığına kavuşmuş olduğu için mutlu.

Menisküs tedavisi mıknatıslı takılar Muayenehaneden deneyimler

Eski zamanlardaki Çinliler dahi mıknatısın etkisinden yarar­lanmışlardır. Daha yakın zamanlarda da doktorlar yaraların iyileşmesini hızlandırmak üzere mıknatısın etkisinden sık sık ya­rarlanmaya başladılar. Hücre metabolizması harekete geçiriliyor, kan topakları (hematomlar) daha kolay çözülüyor ve metaboliz­man atık ürünleri daha çabuk dışarıya nakledilebiliyor. Ayrıca manyetik alan etkisiyle kan akışı da iyileşiyor ve bu sayede yaralar daha kolay iyileşebiliyor. Mıknatıslar ayrıca kronik eklem yangılarına karşı da etkili olabili­yor, metabolizmayı harekete geçirmek suretiyle ağırları dindiriyor.

 

Kaynak : Dr. Verena B. Nihayet sağlıklıyım

error: Content is protected !!