Multipl Skleroz – Ms hastalığı tedavisinde manyetik ürünler

Multipl Skleroz – Ms hastalığı manyetik terapi ile tedavi

î.’den Claudia S., doktoru 2005 yılında multipl skleroz yani ms hastalığı tanısında bulunduğunda, 43 yaşındaydı. İlk olarak Claudia altı ay öncesinde yürürken hafif bir aksaklık fark etti. Denge hissi de eskisi gibi düzgün işlemiyordu artık ve sol eliyle de iyi kavrayamaz olmuştu. Başlangıçta her şey henüz normal halindeydi ve Claudia perakende satış görevlisi olarak işini yapabiliyordu. Ama durum giderek kötüleşti. Denge bozuklukları öyle bir aşamaya ulaştı ki, yalpalamadan yürüyemez olmuştu. Kendisine yol vermek amacıyla, çocuklar başkaları tarafından kenara çekildiğinde, utanç duyuyordu. Ama artık 50 metreden daha fazla yürüyemiyordu.

Mıknatıslı ürünlerin faydaları

Gelgelelim, en kötüsü, giderek artan oranda hissettiği yorgunluk haliydi. Claudia çok geçmeden neredeyse düzenli olarak 22 saat uyur olmuştu. Kimse uyandıramıyordu onu artık kolay kolay yaşaması pek olanaklı değildi artık.
Hastalığının tanısı çok kolay değildi, ama MR sonrası sonuç apaçıktı: MS Üniversite kliniğinde defalarca kalmalar, iki kez rehabilitasyon ve bir sürü de ilaç tabii. Sonuç ise yıkıcı : Sizin için elimizden bir şey gelmez artık, tedaviye yanıt vermiyorsunuz, altı aya kalmaz tekerlekli sandalyeye mahkum olursunuz.

Ms hastalığı tedavisi ve mıknatıslı bileklik

Claudia bir kız arkadaşının önerdiği mıknatıslı bir aksesuar kullanmaya başladıktan sonra ilkin hiçbir şey fark etmiyor. Ama gittiği fizyoterapisti, ensesinde, yıllardır başarısızlıkla sonuçlanan tedaviye rağmen, bir türlü çözemediği bir sertliğin yavaşça çözüldüğünü saptar. Hepsi bu değildir üstelik: Claudia’nın durumu genel olarak iyileşmektedir . Yavaş, ama sürekli olarak.  Aradan 3 ay geçtikten sonra uyanık kaldığı süre yine on dört saate çıkmıştır; yürüyüşündeki zorlanmaları katlanabilir olarak değerlendirmektedir. “İstesem 10 kilometre bile yürüyebildim, ama henüz dikkatli olmalıyım”, diyor Claudia. Sol elinde halen bir tür algılama bozukluğu hissediyor, ama özetle şöyle denebilir: Claudia umutsuz bir durumdan yaşama geri dönmüş bulunmaktadır. Claudia energetix mıknatıslı bileklikleri hala kullanıyor.

Ms hastalığı manyetik terapi ile tedavisi muayenehanesinden deneyimler

Multipl skleroz merkezi sinir sistemine bağlı ve iltihap temelli bir hastalıktır. Bu iltihabın nedenleri henüz tam olarak bilinmemektedir.
Bununla birlikte mıknatısların bu türden iltihap tepkilerini bağışıklık sisteminin değişikliğe uğratılması ve hücre metabolizmasının iyileştirilmesi suretiyle iyileştirebilmektedirler. Ayrıca kan akışı hızlanmakta ve bu sayede kramplar çözülebilmektedir. Mıknatıslar sinir iletim yeteneklerini iyileştirebilir ki, etkili olmalarında bir rol oynuyor olabilir bu. Energetix türkiye distribütörü olarak mıknatıslı denge bilekliğini ms hastaları için tavsiye ederiz.

error: Content is protected !!