Omuz ağrısı için Mıknatıslı takılar

Omuz ağrısı için Mıknatıslı takılar

Bugün 40 yaşında olan W.’den Andrea O.’ya sürekli devam eden ağrılar öyle çok şiddetli ağrılar değildi. Daha ziyade  omuzlarındaki arada sırada ortaya çıkan ve daha çok rahatsızlık verici olmayan ağrılar ve bir an önce geçmesi ümit edilen kas ağrılarıydı sıkıntısı.

Andrea’nın bu ağrıları yıllardır zaman za­man ortaya çıkıyordu. Ağır bir çanta taşıdığında, ya da kucağına bir çocuk aldığında, vücudu omuz bölgesinden belirgin olarak yayılan bir sinyal bu yükün fazlasıyla ağır olduğunu söylüyordu. Hareketi az, ağır­lıklı olarak oturmaktan ibaret mesleki et­kinliği bu rahatsızlığı belli ki desteklemişti ve bu rahatsızlığı dengelemek üzere seçilen spor türü olan badminton da omzun aşırı zorlanmasına katkıda bulunmuştu.

Andrea bir fuar ziyareti sırasında mıkna­tıslı takıların yer aldığı bir stand keşfetti. Stand görevlileriyle sohbete başlayınca bu takıların içlerine yerleştirilen energetix türkiyenden temin edebileceğiniz mıknatıslı bileklik aracılığıyla iyileştirici, rahat hissettirici et­kiye sahip olduklarını öğrendi. Andrea o sırada kendini belli eden omuzlarındaki ağrıları anlatınca standdakiler ona vücudun her noktasına yerleştirilebilen özel bir aksesuarı önerdiler.

Andrea hemen orada, fuar standının ba­şında bu aksesuarı tişörtünle, ağrıyan omzu üzerine yerleştirdi ve bir saat sonunda daha belirgin bir iyileşme hissetmeye başladı. Aradan iki saat daha geçtikten sonraysa ağrı tümüyle yok olmuştu.

Andrea bu aksesuarı bugün bir ağrıkesici olarak da kullanıyor, Özellikle de sıradışı zorlanmalarla karşı karşıya geleceğini bildiği zamlanlarda. Örneğin görümcesine yardımcı olacağı günlerde. Böylesi zamanlarda iki gün boyunca ve bazen daha faz­la bir süreyle ayakta geçiriyor gününü; üstelik sabahın dördün­den gece yarılarına kadar. Bu aradaysa birbirinden farklı beş spor türünün —yüzme, paten, bisiklet, yarış bisikleti ve koşu— gerek­tirdiği malzemeyle dolu ağır spor çantalarını bir noktadan diğe­rine taşımak zorunda kalıyor. Andrea çok tutkulu bir sosyal destekçi; bu arada disiplin değişimi noktalarında herşeyin yolunda gitme­sinden de sorumlu. Böylesi bir etkinliğin ardından Andrea hayli yorgun düşüyor. Ama kendini iyi hissediyor ve omuzları da ra­hatsızlık yermiyor.

Muayenehaneden deneyimler

Yunanlılar Antikçağ’da mıknatısı özellikle kemik ve kas tedavi­sinde kullanıyorlardı. Andrea’da ise mıknatıs büyük olasılıkla kan akışım iyileştirdi ve böylece kas ağrılarını giderdi. Ama energetix manyetik takılar tıpkı akupunkturdaki gibi endorfin salgılanmasını sağlayabilir ve bu yolla ağrıları azaltabilir. Bu vaka da belki de her iki etki birarada işbaşındaydı.

 

DR.Verena B. -Nihayet sağlıklıyım.

error: Content is protected !!