Omuz ağrısı tedavisinde Mıknatıslı Takıların Faydaları

Omuz ağrısı tedavisinde Mıknatıslı Takıların Faydaları

I’den Yvette G. radyoloji alanında teknik asistan olarak çalışıyor, Çoğa zaman yorucu olan mesleki etkinliğine karşı bedensel ve ruhsal bir dengeyi bahçesinde, uzun soluklu yürüyüşlerde ve ki­tap okumada buluyor.

58 yaşındaki kadın bir yıl öncesinde omuz bölgesinde aniden çok şiddetli ağrılar hissetmeye başladı; bu ağrılar klinikteki işi sırasında ve de boş zamanlarında gerçekleştirdiği etkinlikler sıra­sında oldukça rahatsızlık verebiliyordu.

Yvette bu ağrılardan masajlarla kurtulmaya çalıştı ama bunun geçici bir tedavi olduğunu biliyordu. Masaj iyi ge­liyor, ama ağrılara karşı etkili olmuyor. İltihap giderici ilaçları da deniyor ama başarılı olamıyordu. Ağrılar giderek şiddetleniyor. Yvette uyuyamaz hale geliyor, çünkü vücudu için ağrısız tek bir konum bulamıyor.

Bir başka düşünce daha azap veriyor: Yvette Provence’da yapaca­ğı ve önceden planlanmış bir trekking turu için seviniyor. Arka­daşlarıyla birlikte en uzun trekking turlarından biri olan bu turda belli bir bölümü yürümek istiyorlar. Tura daha iki ay olmasına rağmen omuz­larındaki ağrıyla sırt çantasını taşıyacak durumda değildi.

Rastlantı sonucu, mıknatıslı takıların tanıtılacağı bir ev partisi­ne davet ediliyor. Diğer konuklar da kendi ağrı-sızılarından ve sorunlarından bahsettiklerinden, Yvette de omuzlarındaki ağrıyı anlatıyor. “Omzunuza şu manyetik kalbi koyun bir de”, diye öneride bu­lunuyor danışman kadın ve ona kalp biçimindeki bir mıknatıslı aksesuarı uzatıyor. Yvette danışman kadının önerisini yerine geti­riyor ve ilgili noktada hemen bir sıcaklık fark ediyor. Şunu hisse­diyor: Birşeyler oluyor. Kalbi alıp eve götürüyor.

Bir hafta sonra danışman kadından ayrıca bakır parçalı mıkna­tıslı bileklik satın alıyor. Her iki parçayı da sürekli takıyor ve bir ay sonra ağrılardan kurtuluyor. Provence’taki trekking turundan danışman kadına kocaman bir teşekkür kartpostalı gönderiyor.

Manyetik takı deneyimi ile Muayenehaneden deneyimler

Mıknatıslı takı kan akışını teşvik edebilir ve bu sayede kas ağrıları ve diğer ağrılar yok olabilir. Bunun dışında bu türden belirtilerde kaslardaki eski çökeltiler söz konusu olabilir. Mıknatıs bu durum­da bir bakıma zehirden arındırıcı bir etkide bulunabilir ve iyileş­tirilmiş hücre işlevi sayesinde böylesi eski çökeltiler daha iyi bir şekilde dışarıya atılabilir ve metabolizma harekete geçirilir.

 

error: Content is protected !!