Sedef Hastalığı ve Su Çubuğu

Sedef Hastalığı Su Çubuğu

Sedef hastalığı, kronik seyirli bir hastalıktır ve şu an için kesin tedavisi tıbbi olarak yoktur. Tüm dünyada %1-2 oranında sedef hastası vardır. Çoğu zaman otuzlu yaşlardan itibaren başlasa da doğumdan itibaren de görülmesi ihtimali vardır. Vakalarının üçte biri genetiktir.

Sedef hastalığı, kronik olarak tekrarlayan bir rahatsızlıktır. Nüksettiği anlarda deride plaklar oluşur ve kepeklenmeler görülür. Kendiliğinden iyileşmesi çok nadirdir ve bazı etkenlere göre yatışması veya alevlenmesi mümkündür. Örneğin sigara, hastalığın en büyük tetikleyicilerinden birisidir. Hastalık, vücudun hemen her yerinde görülebilse de dirsek, diz, saç derisi, genital bölge en sık rastlanan yerlerdir. Kimi zaman egzama gibi hastalıkları da taklit edebilir.

Cilt Lekelerinde Su Çubuğu Etkisi

Kişilerin cildinin normal rengi dışında ortaya çıkan lekeler büyük rahatsızlık oluşturur. Cilt lekesi, yanlış beslenme, genetik özellikler, kirli hava, melain hücreleri gibi etkenlerden oluşabilir. Gerek sedef hastalığının gerekse cilt lekelerinin tedavisinde tercih edilen alternatif yöntemlerden birisi su çubuğudur.

Manyetik su çubuğu, suyun içine konan manyetik çubukları ifade eder. Bu sayede suyun manyetik enerjisi artar ve hücrelere daha fazla oksijen gider. Hücrelerin enerjisi yükselir. PH dengesi korunarak aitliği azalır. Zararlı mineraller vücuttan daha rahat atılır. Detoks etkisi sağladığı için tedavi edicidir. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağladığı gibi rahatsızlıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Sadece sedef, cilt lekesi değil mantar, egzama yaralarının da iyileşmesine yardımcı olur.

error: Content is protected !!