Siyatik tedavisinde manyetik takılar

Siyatik

Bugün 40 yaşında olan B.’den büro yöneticisi Birgit S. 18 yaşı­na yeni girdiği günlerde, bel fıtığı, siyatik sinirini sıkıştırmış. O günden itibaren bu genç kadın sürekli ağrılarla yaşamış: Sırttan başlayan ve tüm sol bacak boyunca aşağıya, ayağına inen ağrılar, Sinir özellikle yılın soğuk ve yağışlı dönemlerinde belli ediyordu kendini.

Birgit doktorda daimi hasta olmaya başlıyor zamanla. Doktoru elinden geleni yapıyor. Hap şeklinde ağrı gidericiler, bazen de iğ­nelerle Birgit’in bir parça olsun yeniden normal hareket etmesini sağlamaya çalışıyor – zedelenmiş sinirin kendine gelebilmesi için en iyi tedavi yöntemi. Ne var ki geçici bir iyileşmeden fazlasına erişilemiyor. Ertesi sonbaharda, nemli Soğuklar başladığında, herşey yeniden baştan başlıyor, üstelik giderek artan şiddette. I

Buna bağlı olarak ilaçlar da giderek ağırlaşmaktadır. Genel geçer ilaçların yararı dokunmamaktadır artık. Birgit bu arada ilaç skalasında Tramal düzeyine erişmiş bulunmamaktadır – kol-bacak kesimleri sonrasındaki korkunç ağrıların mücadelesinde kullanı­lan çok güçlü bir ilaç derecesi. Bu ilacın sinsi yanı, afyon kökenli morfinle akraba olan etkin maddesi Tramadol içeriyor olmasıdıa — yapay olarak üretilen bir tür opioid yani.

Baş ağrısı, depresyon, mide bulantısı gibi sadece birkaçını say-3 dığımız yan etkilerle yaşamaya çalışmaktadır Birgit. Ama ne pahasına olursa olsun, kabın etmeyeceği şey, doktorunun so­rumlulukla dikkatini çektiği bağımlı olma tehlikesiydi. Peki ne yapmalıydı? Alternatif tek yol, kaymış plan omur arası diskin ameliyatla alınmasıydı. Ve bu olasılık giderek yaklaşıyordu; çün­kü altı yıl öncesinde bu ağrılar giderek şiddetini artırmaktaydı, I

Böylesi bir durumda herşeyi deneyebilir insan ve Birgit de mık­natıslı takıların çok yönlü etkilerinden haberdar olur olmaz daha fazla duraksamıyor, Bir bileklik ve bir de aksesuar satın alıyor ve bu aksesuarı sırtına, ağrının yayıldığı bölgeye yerleştiriyor beklentileri çok değil. Ne de olsa klasik tıp neredeyse 22 yıldır bu sinir İlletiyle başedeb ilmiş değil.

manyetik bileklik zayıflatır mı?
manyetik rezonans, manyetik alan , manyetik top, manyetik rezonans ne demek, manyetik karıştırıcı, manyetik mıknatıs, manyetik koşu bandı, manyetik bileklik, manyetik bant, manyetik çubuk, mıknatıslı bileklik erkek ,mıknatıs erkek küpeleri

miknatisli erkek küpe modelleri

 

Mıknatısın etkisinin başarısı geç kalmıyor: Ertesi kış mevsimi­nin başlamasıyla birlikte ağrılar tam vaktinde yine ortaya çıkıyor, ama daha hafif olarak; ertesi yılsa ortadan kayboluyor ağrılar; bi­tiyorlar! Birgit’in aklı almıyor bu işi.

O günden beri siyatik sinirindeki ağrı kötü bir anı sadece. Bugün yaşamını ağrıların engellemesi olmadan sürdürüyor ve daha ön­celeri yapmaktan kaçınmak zorunda kaldığı herşeyi yapabiliyor artık. Nihayet seyahate çıkabiliyor, üstelik sonbahar ve kış sezo­nunu atlamaksızın ve sevdiği ve yaşama kalitesinin önemli bir parçası olan bahçesinde de istediği vakit çalışabiliyor artık. 

Muayenehaneden deneyimler

Mıknatıslar ağrılar üzerinde çok uygun etkide bulunabilirler ve bunları giderebilirler. Bu vakada da mıknatıs güvenli bir şekilde yardam edebilmiş, diskin metabolizmasını harekete geçirmiş ve böylece siyatik sinirinin baskısını azaltabilmiştir. Hücre duvarı metabolizmasının harekete geçirilmesi suretiyle sinirler arası ile­tişim de iyileşebilir bu sayede. Daha sonrasındaysa eşlik eden ilti­hap iyileşir.

 

KAYNAK : Dr. Verena B. – Nihayet sağlıklıyım.

error: Content is protected !!