Skolyoz Tedavi Yöntemleri

Skolyoz Tedavi Yöntemleri

Skolyoz hastalığı son dönemlerde oldukça sık karşılaşılan hastalıklardan biridir.Hastalığın ilerleme süreci konusunda araştırmacılar bir çok yeni bilgiye ulaşmışlardır. Yine de kesim tedavi yöntemleri konusunda hastanın durumuna göre doktorumuza danışmamız en doğru olanıdır.

Skolyoz Nedir?

Skolyoz omurga bozukluğu hastalığıdır. Omurganın dışarıdan da görülen şekilde eğrilmesi sonucu oluşmaktadır. Skolyoz sonradan olabileceği gibi doğuştan olarak da gelişebilir. Tam olarak skolyozun hangi sebepten oluşursa oluşsun bu hastalığı yaşayanların ortak sorunu hareket zorluğudur. Yetişkin bireylerden ziyade vücut gelişimi devam eden gençlerde daha hızlı farkedilen skolyoz hastalığında erken teşihis çok önemlidir. Hastalığın derecesi Skolyozun tedavi sürecini belirlemektedir.

Skolyoz Tedavi Süreci

Skolyoz hastalığının derecesine göre skolyoz tedavi sürecide değişmektedir.Hastanın yaşı burada belirleyici etkenlerdendir.Cerrahi müdahaleler skolyoz hastalığında karşılaşılan süreçlerdendir ve oldukça sıkıntılı durumlardandır.Manyetik alan terapisi skolyoz hastalığının bir çok sürecinde olumlu etkilere sahiptir. Omurga füzyonu yapılmadan kısıtlı bir alana füzyon yapılarak oluşan eğrilik tamamen önlenmeye çocuk hastalar için kullanılan bir skolyoz tedavi yöntemidir. Başlangıç evrelerinde uygulanacak fizik tedavi yöntemleri ve manyetik aksesuar kullanımı ile hastalığın ilerlemesi engellenebilir. Skolyoz hastalarının kemik yapısının düzenlenmesi ve skolyoz tedavisine bedenin yanıt vermesi amaçlanır.

Skolyoz Tedavi Yöntemleri
Skolyoz Tedavi Yöntemleri, manyetik terapi skolyoz hastalığı
Skolyoz Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bitkisel Tedavi Süreci

Son yılarda çok duyduğumuz ve farklı uygulamalar ile karşımıza çıkan alternatif tıp çoğu Çin tıbbı kökenlidir. Doğu tıbbında aslında birçok kişinin farklı hastalıkların tedavisi için başvurduğu  yöntemlerdendir. Skolyoz içinde Çin tıbbından dünyaya kazandırılan çeşitli öneriler bulunmaktadır. Bunlardan ilki manyetik terapi yöntemidir. Günümüzde manyetik taklar ile bunu uygulamak oldukça kolaydır.Diğer yöntem ise bitkisel tedavilerdir ve çoğu zaman olumlu sonuç verse de her türlü bitki için doktorunuza danışarak ya da bir bilenden destek alarak ilerlemelisiniz.

Skolyoz tedavisinde manyetik bileklik ürünleri yanı sıra bitkisel tedavi için kullanılan çörek otu olumlu sonuçlar vermektedir.Çörek otu yağını sırta sürülmesi ve bedenin çörek otu yağını yavaşça çekmesine izin verilmesi ile skolyoz ağrılarının azaldığına dair yorumlar bulunmaktadır. Ayrıca çörek otu ile bal ve karabiber karşımı ile günde bir defaya olmak üzere tüketimi alternatif tıp uygulayıcılar tarafından önerilmektedir.

Manyetik takılardan manyetik kalp skolyoz ağrılarınıza çözüm bulabilirken aynı zaman da kan dolaşımını düzenlediği için kullanımı neticesinde olumlu sonuçlarda alınabilmektedir. Alternatif tıp yöntemlerinden diğer bitkisel yöntemi ardıç yağıdır. Ardıç ağacının yapraklarından elde edilen bu yağ skolyoz eğriliği oluşan bölgeye sürülerek uygulanır.

Skolyoz tedavisi için kuru veya taze zencefil de önerilen bitkisel ürünlerdendir. Zencefil çayı bedenimizi rahatlatmaktadır. Zencefil bitkisi skolyoz tedavisinin yanında doktorlar tarafından da kullanılması önerilen şifalı bitkilerdendir.

Elbette tüm burada anlatılanları doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

error: Content is protected !!