Su çubuğu nedir?- mıknatıslı suyun faydaları

Su Çubuğu nedir?

Su çubuğunu incelemeden önce neden manyetik alanın su üzerindeki etkilerine bakalım.

Manyetik su arıtma cihaz üreticileri, genellikle artıma sonrası sertlik ve parçacık dağılımını göstererek suyun arıtıldığını açıklarlar. Halbuki korozyon ve sistemin yapısal durumunu da ayrıca açıklamak gerekir.

Maruz kalma süresi ve alan şiddeti, eğim, değişim hızı ve akış boyunca veya akışa dik yönlendirme, sonuçlar için önemli olarak gösterilmektedir.

Manyetik su ile suyun yapısal değişimi üzerine araştırmalar yapan Klaus Kronenberg , suyun manyetize edilmesi ile içerisinde bulunan fazla çözünmüş karbonun gazdan arındırılması sırasında oluşan çökeltiyi arttırdığını göstermiştir. Ayrıca af kalsiyum karbonat ve bikarbonat çözeltisinin 5-30 dakika boyunca çekilmesinin, kireç gibi sert kristallerin dibe çökmesi yerine sivri köşelerinin yerine yuvarlak kristaller olduğunu bulmuştur.

Cranfield Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi araştırma görevlisi :

Simon Parsons, manyetik alanların küçük moleküler parçalardaki yüzey ağırlığını azalttığını belirtmiştir. Ayrıca ölçekleme olarak  akışta büyük parçacıklar olarak pıhtılaşma eğilimi üzerine değişimlere yol açtığını öne sürdü. Su çubuğu faydalarını destekleyici veriler.

Su Çubuğu Faydaları

Manyetik Su çubuğu haliyle durağan suyun yapısal değişimine sebep olmaktadır. Su çubuğunun faydaları mineraller içeren suyun daha çözünür bir kalsiyum karbonat (kalsit yerine aragonit) oluşumunu değiştirmesine neden olduğunu bildiren 2000 ve 2010 yıllarında araştırmalar bulunmaktadır.

Manyetik Su Nedir?

Mıknatıslı su bedenin manyetik alanının dengesizliğini gidermektedir. Bedeninize şifa verir. Mıknatıslı su çubuğu konulmuş su ise, cilt sağlığında sorun yaşayan bazı hastaların bedenlerine sürmek koşulu ile kullanabilecekleri bir üründür. Mıknatıslı su yanında bedenin çeşitli bölümlerine uygulanan mıknatıslar bedeni desteklediği şeklinde de açıklanabilir.

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!