Tenisçi kolu tedavisinde manyetik bilekliklerin faydaları

Tenisçi kolu tedavisinde manyetik bilekliklerin faydaları

“Yardım edebilmesi için önce buna inanmak lazım!” Bu itiraz I sıklıkla duyulur, şüpheci olan kişilerle mıknatıslı takılar hakkında konuşulduğunda. W.’den Ulrike B. mıknatıs gücünün kişinin plasebo etkisinden apaçık bambaşka bir şey olduğunu  gösteren çok güzel bir örnektir. Çünkü Ulrike sadece şüpheci değildi; bir tanıdığı ona mıknatıslı bileklik önerdiğinde bunu adeta gülünç de bulmuştu.

Bu başarılı iş kadını yıllardır tenis kolunun klasik belirtileriyle boğuşmaktaydı. Günlük güzellik çiftliğindeki wellness evinde toplam 16 kişi çalıştırıyordu ve komple bir hizmet sunuyordu  müşterilerine: kuaför salonu, solaryum, tüm güzellik bakımları ve bol çeşitli bir parfümeri bölümü. Eğitimli güzellik uzmanı, bizzat elleriyle çalışıyordu ve bu kolundaki ağrılarla artık iyice 1 zor oluyordu.

Ulrike 50. yaşına girdikten kısa bir süre sonra sorunlar da iyice şiddetlenmişti. Ama doktorları ona yardım edemiyordu. Korti­zon iğneleri işe yaramıyordu, aynı şekilde oldukça ağrılı geçen ve kiropraktörünün önerdiği basınçlı dalga tedavisi de. Hiçbir şey işe yaramıyordu. Bu yüzden de ameliyat kaçınılmazdı. Ağır si- j lahlara alışkın olan Ulrike’nin bir kız arkadaşı ona bir takının içi­ne yerleştirilmiş olan minik mıknatıs parçalarından söz ettiğinde şaşırmıştı. Ne işe yarayabilirdi ki bu minik şeyler?!

Ama çok geçmeden fikri değişti. Arkadaşının ödünç verdiği bi­leklik hoşuna gittiğinden, bunu bileğine takmış ve çok geçme­den asıl nedeninin unutmuştu: minik mıknatısları. Aradan iki hafta geçtikten sonra kolundaki ağrılar yok olduğunda mıknatıs­lı takı konusunu hatırlayıverdi tekrar. Ve iyileşme sağlayan mık­natıslı takıdan bir zamanlar annesinin de söz ettiğini hatırlıyordu şimdi. Ama annesinin söz ettiği o mıknatıslı takı maalesef öyle çirkindi ki, kimse bunu takmak istemiyordu.

 

Mıknatıslı Bileklik,  manyetik bileklik, mıknatıslı takıların faydaları,  manyetik terapi nedir? manyetik terapi faydaları, manyetik alan tedavisi faydaları, manyetik alan tedavisi yorumları, varis tedavisi, ödem giderici, tenisçi dirseği tedavisi, ilaçsız tedavi yöntemleri, tiroid tedavisi, tiroide ilaçsız çözüm, tiroid tedavisi, alternatif tıp, eklem ağrılarına ilaçsız çözüm,  manyetik terapi faydası,manyetik bileklik yorumları, manyetik alan tedavisi,sirkadiyen ritim,Sirkadiyen beslenme,mıknatıslı bileklikler nelere faydalıdır? , manyetik bileklik nelere iyi gelir? Manyetik bileklik hangi hastalıklara faydalıdır?

 

Bu dürüm bugün çok şükür bambaşka, diye düşünüyor güzellik konularında uzman kadın bu arada ve mıknatıslı takıları güzellik evinin programına dahil ediyor. Kendisi de takıyı takmaya de­vam ediyor; yine tedavi amacını düşünmeksizin ve günün birin­de migreninden de kurtulduğunu fark ediyor.

Ulrike şüpheci bit kişiden inançlı bir hayrana dönüşüyor. Ve bugün bu 59 yaşındaki kadını golf sahasında görenler, onun güç­lü kol savuruşlarını gözlemleyebilirler. Tenis kolu sıkıntıları geç­mişe ait artık.

Muayenehaneden deneyimler

Tenis kolu kas ve kirişlerin aşırı yüklenmelerinin belirtisidir. Mık­natıs tedavisinin burada buyuk yardımı dokunabilir, çunku bir yandan kan akışını iyileştirmekte ve bağdokuyu değiştirip kuv­vetlendirmektedir. Böylece kirişe daha fazla yüklenilebilir hale gelebilir. Mıknatıs gücü dokuyu bazik hale getirebilir ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirdiğini destekleyebilir. Ayrıca mık­natıslar vücudun kendi kortizon salgısını tetikleyebilir, dolayısıyla da dışarıdan ek olarak kortizon verilmesine gerek kalmaz. Buna ek olarak mıknatıslar meridyen hattı üzerine yerleştirilebilir. Mık­natıs tedavis| homeopati ve bitkiyle iyileştirme yöntemleriyle de optimum bir şekilde kombine edilebilir ve hatta bunların etkile­rini artırabilirde.

 

error: Content is protected !!