Troid İçin Manyetik Terapi

Troid İçin Manyetik Terapi

Troid bezi, boynun ön tarafında yer alan, adem elması denen kıkırdağın hemen alt bölümünde kelebeğe benzer bir organdır. Ortalama 20 gram ağırlığa sahiptir ve vücut için hayati değere sahip olan hormonların salgılanmasını sağlar. Metabolizmanın düzenlenmesi, kolesterol seviyesi, adet düzeni, ruhsal durumlar, kalp atış hızı gibi pek çok olay, troidin sağlıklı çalışmasına bağlıdır.

Troid bezi rahatsızlıkları çok yaygındır. Toplumların beşte ikisinde troid hastalıkların çeşitleri görülür. Kadınların bu hastalıklara yakalanma olasılığı daha yüksektir. En sık görülen troid hastalıkları, guatr, tiroiditler, troid kanseridir.

Hormonel Bozukluklara Manyetik Alan Çözümü

Hormonel bozukluk, vücut için hayati öneme sahip hormanların çeşitli nedenlerle görevlerini yapamamasıdır. Hormonel bozukluk oluştuğunda kan dolaşımı ile hormonlar dokulara ve organlara ne yapacaklarını iletemez. Yönlendirme yapamaz. Bu yüzden hormanel bozukluk, kan dolaşımında çok az ya da çok fazla hormon bulunduğu durumlarda ortaya çıkar. Yaşam kalitesini oldukça düşürür.

Troid ve hormonel bozukluk için en etkili tedavi yöntemlerinden birisi manyetik terapidir. Manyetik alan terapi doğadaki doğal magnetlerden yararlanılmasıdır. Yüzyıllar öncesine dayanan bu terapi yöntemi, günümüzde yeniden keşfedilmiş ve çeşitli takılar ve aksesuarlarla vücudumuzla buluşmuştur. Sitemizdeki manyetik takılar sayesinde bir koruma kalkanı oluşturabilir, manyetik alanınızı kuvvetlendirirsiniz. Hücrelerini daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak hormanel düzenliliği arttır, hücre enerjisini yükseltebilirsiniz. Bu sayede hem zarif, şık takılara sahip olur hem de sağlığınızı koruma altına alırsınız.

error: Content is protected !!