Uyku sorunu ve yorgunluk için mıknatıslı takılar

K.’dan Pia A. güzel takılara İlgi dayan biri- Bu yüzden de bir etkinlik sırasında, tam zevkine uygun takı çeşitleri sergilenen bir stand dikkatini çekmiş,nefis tasarım, şık renkler, kombine  edilebilir ve bir zamanlar ticaretle uğraşmış üç çocuk annesi biri için bu da önemli— uygun fiyata manyetik takılar.

Üzerinde ışıltılı kristallerin bulunduğu bir kolye çok hoşuna gitmiş, üstelik kolyeye uyan küpeler de mevcutmuş Pia o anda bu takımı satın almaya karar vermiş. “Biliyorsunuz ki tüm takılarımızda küçük bir mıknatıs mevcuttur”, diye açıklamada bulunmuş satıcı. “Önemli değil benim için, ben yine de almak istiyorum takıyı”, olmuş Pia’nın yanıtı.

Pia mıknatıslı takılar bir tartışmaya girmek niyetinde değildi kesinlikle. 41 yaşındaki kadın kendini iyi hissediyordu rahatsızlığı yoktu. Neden takılardaki mıknatısların etkisiyle ilgilensin ki? Takı hoşuna gitmişti, bu takıyı takmak istiyordu, hepsi bu kadar!

Pia takıyı iki üç ay kullandıktan sonra kendisi üzerinde oldukça şaşırtıcı olarak yorumladığı birtakım olgular gözlemlemeye başladı: Pia o güne dek sabahlan yataktan çıkma sorunu yaşıyordu. Dokuz saatlik —ona göre— derin bir uyku sonrasında bile kendine gelebilmesi biraz yordu. Şimdiyse çalar saati çalmadan daha yataktan ayağa fırlıyor ve bütün bütün gün dinç hissediyor kendini.
Pia bir sanatçı olarak kendi programıyla aile kutlamaları ve etkinliklere severek katılıyor ve bu katılım bugüne kadar hep bir parça sahne korkusu ile de bağlıydı. Oysa şimdi daha rahat ve gergin de değil. Bu değişikliği ise Pia mıknatıslı takıya bağlıyor. Bu sakinlik duygusundan sadece sanatsal etkinlik öncesinde yararlanmıyor, çocuklarla olan ilişkisi de artık çok daha uyumlu.

Ve yılın soğuk dönemlerinde aslında soğuk algınlığına yakalanmaya da adaydı. Ama sağlığı yerinde. Pia’nın açıklaması şöyle: Mıknatıslı takı.

Yeni enerji, büyük sakinlik, güçlü bağışıklık sistemi  şüpheci Pia’dan kendinden emin bir mıknatıslı takı hayranı bir kadın meydana gelmiş durumda.

Muayenehaneden deneyimler

Mıknatıslar beyinde hormon salgısını dengeleyebilirler, örneğin uyku düzenliliği için gerekli olan serotonin ve melatonini. Serotonin de rahatlık, mutluluk ve sakinlik duygularını artırır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler ve enfeksiyonlara karşı etkili olurlar. Böylelikle bir mıknatıs Pia’ya üç farklı sorununda yardımcı olabilir.

error: Content is protected !!